Parapety, ale z jakiego materiału?

parapety_wewnętrzne_z_pcvParapety wewnętrzne to ważny element wykończenia okna, jak i całego wnętrza. Z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi temu detalowi, sądząc, że „parapet to parapet” i każdy będzie równie dobry. Nic bardziej mylnego. Wybierając parapety wewnętrzne, należy zwrócić uwagę na jego wygląd, formę i materiał, z którego został wykonany. Parametry płyty parapetowej wpływają na trwałość, estetykę wnętrza oraz zapewniają wygodę podczas jego użytkowania. Parapet wewnętrzny jest najrzadziej zmienianym elementem wnętrza. Zostanie z Tobą na lata.

Parapety z kamienia

Parapet z kamienia nadają wnętrzu elegancji i szlachetności. Kamienie się nie wypaczają są odporne na wilgoć i parę wodną. Zaletą kamieni jest również to, że są twarde, odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Dodatkowo kamienie naturalne są kwasoodporne dzięki czemu można stosować je na parapety zewnętrzne. W ofercie posiadamy bardzo szerokie wzornictwo kamienia.
Najczęściej używanym kamieniem jest agglomarmur, jego zalety to niska cena, ciekawa kolorystyka i powtarzalność wzoru. Marmur i trawertyn po wykonaniu odpowiedniej impregnacji doskonale nadaje się na parapet wewnętrzny. Z onyxu można wykonać podświetlany parapet co będzie oznaką indywidualnego stylu. Najbardziej polecanym kamieniem jest granit i konglomerat kwarcowy , które również polecamy na blaty kuchenne.

Parapety wewnętrzne z PCV

Parapety PCV są alternatywą dla kamienia, a to dzięki cenie. Dzięki swej budowie (wielokomorowe) są sztywne, odporne na zginanie i są w miarę wytrzymałe na uszkodzenia zewnętrzne.

Parapety zewnętrzne

Z kamienia odpowiedni będzie granit, którego cechą jest trwałość, odporność na uszkodzenia oraz zmiany temperatur. Dostępne są w wielu kolorach.
Modele stalowe są najtańsze pokryte lakierem dekoracyjnym lub renolitem drewnopodobnym.
Aluminiowe są grubsze od stalowych są anodowane i pokryte lakierem proszkowym. Wersje zarówno stalowe jak i aluminiowe są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

W każdej chwili możesz złożyć zamówienie lub przeprowadzić kalkulację kosztu parapetów: Złóż zamówienie / wycena