Montaż drzwi i okien, jaki rodzaj wybrać?

montaż drzwi w systemie ciepłym
Kluczowym czynnikiem wpływającym na prawidłowe działanie i późniejsze użytkowanie towaru jest jego prawidłowy montaż. Prawidłowo wykonany montaż drzwi i okien, a dodatkowo przemyślana decyzja o wyborze stolarki otworowej będzie korzystna dla ciebie przez długie lata. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu praktycznemu jak i teoretycznemu (szkolenia) prace monterskie prowadzone są zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami. Dodatkowo orientujemy się w najnowszych nowinkach z branży.
Na życzenie klienta wykonujemy obróbki tynkarskie.

Czy warto kupować towary z usługą montażu?

Warto ponieważ wówczas za zakup drzwi, okien, bram garażowych i parapetów z usługą montażu zapłacisz 8% zamiast 23% podatku VAT. Dodatkowo nie martwisz się transportem oraz wybierając zakup towaru z usługą zyskujesz pełną gwarancję.

Montaż drzwi i okien oferujemy w trzech wariantach:

Standardowy – to najbardziej popularny sposób montażu drzwi i okien. Mocowanie okna z murem odbywa się za pomocą kotew lub dybli. Powstały luz pomiędzy oknem, a murem wypełnia się pianką poliuretanową, a następnie wykonuje się obróbkę tynkarską jeśli życzy sobie tego klient.
Ciepły – zwany inaczej montażem wielowarstwowym z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Luz pomiędzy oknem, a murem wypełnia się pianką lub taśmą rozprężną. Montaż w takim systemie pozwala wyeliminować mostki termiczne powstające na łączeniu muru z oknem. Ciepły montaż polecany jest w budownictwie energooszczędnym.
Pasywny – zwany inaczej montażem w warstwie ocieplenia. Jest to opcja ciepłego montażu z tą różnicą, że tutaj okno jest wysunięte poza lico muru (kiedy mur jest jeszcze nieocieplony), tak by termoizolacja objeła okno od spodu i od czoła. Luz pomiędzy oknem, a termoizolacją wypełnia się taśmą rozprężną. Ten montaż zalecany jest w budynkach pasywnych.

Dodatkowa korzyść z naszego montażu

Naszym klientom oferujemy dodatkowy przegląd stolarki otworowej w nowo powstałych budynkach, przed zamieszkaniem oraz w budynkach remontowanych po zakończeniu robót.

Cennik usług montażu drzwi i okien:

Okna PCV

Nazwa usługi Cena
Montaż (stan surowy) — zł/mb.
Demontaż/montaż — zł/mb
Demontaż/montaż/obróbka — zł/mb
Montaż ciepły (stan surowy) — zł/mb
Montaż w warstwie ocieplenia indywidualnie

Drzwi zewnętrzne

Nazwa usługi Cena
Montaż — zł
Demontaż/montaż — zł
Demontaż/montaż/obróbka — zł
Montaż w płycie (beton) — zł

Drzwi wewnętrzne

Nazwa usługi Cena
Montaż — zł
Demontaż/montaż — zł
Demontaż/montaż/obróbka — zł

Aluminium

Nazwa usługi Cena
Montaż — zł m2

Parapet wewnętrzny

Nazwa usługi Cena
Montaż/obróbka 80zł/mb
Demontaż/montaż/obróbka 120zł/mb
Montaż parapetów w wykuszu 90zł/mb

Parapet zewnętrzny

Nazwa usługi Cena
Montaż — zł/mb

Inne

Nazwa usługi Cena
Demontaż okna w całości — zł/szt.